Czy pokrzywa indyjska pomaga na odchudzanie?...


16 czerwca 2015, 10:41

Od jakiegoś czasu na polskim rynku w sprzedarzy są specyfiki na utratę wagi zawierające forskolinę, np. Forskolin. Postanowiłam zbadać dostępne w internecie źródła tak aby sprawdzić,czy produkt ów może być działający, czy nie wyrządza efektów ubocznych, również jakie są oceny ludzi, którzy go stosują. Efekty takich poszukiwań przeszły moje najśmielsze oczekiwania – okazuje się, że forskolina w ogóle nie odchudza, i aplikowanie go powoduje więcej negatywnych skutków aniżeli dodatnich.

Czym jest forskolina?
Forskolin jest to substancja zawarta w pokrzywie indyjskiej (Coleus forskohlii). Pokrzywa ta występuje tylko w Azji natomiast podobna jest do naszej, rosnącej w Polsce pokrzywy. Coleus forskohlii wykorzystywana była w pierwotnej medycynie Indii, jakkolwiek chwilowo nie jest stosowana w lekach. Czemu? Badania pokazały, że efekty jej z początku przypisywane w ogóle nie występują! Czy też są bez owijania w bawełnę odwrotne, na przykład w zamian obniżać ciśnienie krwi, forskolina powodowała jego rychły wzrost. Faktycznie, zatem od czasu do czasu tradycyjnie użytwane substancje, po dokładnym, naukowym sprawdzeniu, okazują się bezużyteczne, tudzież nawet szkodliwe.

Efekty odchudzające – BRAK!
Najgorszy zawód w działaniu forskoliny to jednakże brak efektów utraty masy ciała. Wytwórca obiecuje na swojej stronie spektakularną utratę wagi w niezwykle krótkim czasie, bez diety ,a także bez ćwiczeń. Na stronach promujących preparaty zawierające forskolin można przeczytać bez liku relacji rzekomych użytkowniczek, gdzie twierdzą one, iż schudły nawet 10kg w ciągu miesiąca. Na nieszczęście, są to najpewniej zmyślone osoby i historie wyssane z palca. Kiedy poczyta się fora internetowe i komentarze, wynaleźć można szereg totalnie odmiennych opinii. „Wyrzucone pieniądze w błoto”, „zwykłe oszustwo”, „brak jakichkolwiek efektów po miesiącu stosowania” - to jedne ze spokojniejszych. Są użytkowniczki, które twierdzą nawet, iż stosując forskolinę przytyły kilka kilogramów!

Efekty uboczne – SĄ!
Najbardziej niepokojące jest to, że wybitnie wielu użytkowników forskoliny uskarża się na efekty uboczne. Niestety nie można o nich przeczytać na jakichkolwiek stronach producenta, jak również sprzedawców. Jak jednak przeszukamy internet, możemy się natknąć na liczne opisy działań niepożądanych. Do zazwyczaj wymienianych należą: ból brzucha, nadmierne pocenie się, biegunka, częste oddawanie moczu. Niektórzy wymieniają również wypadanie włosów, ospałość oraz wspomniane już tycie.

Zakończenie
Z powyższej analizy informacji spotykanych w internecie w kwestii widać jednoznacznie, iż jest to substancja nieskuteczna, oraz szkodliwa. Na polskim rynku środek zawierający forskolinę to Forskolin – powinno się dwa razy się zastanowić, czy warto narażać się na eksperymenty z tym specyfikiem.

Monika Podsiadło – entuzjastka zdrowego trybu życia i sportu, próbująca od dłuższego czasu znaleźć skuteczny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz